10 způsobů zneužívání firemních prostředků zaměstnanci

Úvod 2025 04

10 způsobů zneužívání firemních prostředků zaměstnanci

„Nic jsem neplatil a ta částka absolutně nesouhlasí…“ Kdo by neznal tuhle legendární hlášku českých fotbalistů. Zaměstnanci, kteří podvádějí při proplácení firemních účtenek by si ji s menší úpravou mohli směle vypůjčit: „Všechno jsem to platil a ta částka absolutně souhlasí“.

Drobné každodenní podvůdky i sofistikované okrádání zaměstnavatele, ale ve výsledku každopádně díra do firemních financí. Tady je přehled nejčastějších způsobů, jak zaměstnanci zneužívají proplácení firemních výdajů ke svému obohacení.

  1. Natankuju i pro sebe – Jeden z nejčastějších způsobů, jak si zaměstnanci pokoušejí přilepšit, je čerpání pohonných hmot do soukromých aut. Stačí předložit účtenku za palivo a vykázat ji jako pracovní výdaj. Některé systémy umožňují s pomocí GPS sledovat pohyb firemních aut, ale většinu zaměstnaců od podobného jednání odradí už jen samotná povinnost používat k placení firemní kartu. Fidoo karta zároveň ihned po zaplacení vyzývá prostřednictvím mobilní aplikace k vyfocení účtenky a tedy do firmy okamžitě putuje detailní informace o uskutečněném nákupu.
  2. Dneska zve firma – Soukromý oběd vykázaný jako obchodní jednání je jeden z nejběžnějších způsobí, jak pustit firmě nenápadně žilou. Pochutnat si s přáteli nebo rodinou, k účtence připsat info o fiktivní pracovní schůzce a hurá za účetní.

    Ale co když všichni vědí, že jste skutečně vedli jednání s obchodním partnerem, ale už nevědí, že oběd platil on? Toho si přeci nikdo nevšimne. Nebo..? S Fidoo kartou lze snadno ověřit místo, čas a kontext platby, což zvyšuje transparentnost. Navíc informace o platbě se v aplikaci objeví okamžitě, takže ji lze také okamžitě zkontrolovat. To vše odrazuje od podobných praktik “malá domů”. 

  3. Jen to trochu poladím – Tradiční ručně vypsaná účtenka to je pro finanční kutily hotový poklad. Že je na ní napsáno 87 Kč? Ale kdeže! Stačí přidat 1 nebo rovnou 2 na začátek a hned je stovka dvě v kapse. A co je lepší než tradiční ručně vypsaná účtenka? No přeci tradiční bianco účetní bloček. Pokud si ale v rámci vnitřních pravidel firma nastaví, že zaměstnanec musí účtenku s pomocí mobilní aplikace Fidoo přenést bezodkladně po uskutečněné platbě, pak nadřízený nebo účetní opět vše vidí v reálném čase, zná kontext a může platbu zkontrolovat a případně neschválit. Případný podvod se neschová tak snadno, jako při hromadném zracování účtenek jednou za měsíc.
  4. Byl jsem na služebce. Akorát že vůbec – Někteří zaměstnanci neváhají věnovat čas a energii dokonce k vytváření falešných dokladů a vykazovat třeba i služební cestu, která se nikdy neuskutečnila. Vytvoří falešné účtenky za ubytování, stravování nebo dopravu. Zatímco dřív jim v tom pomáhaly profesionání grafické programy typu Photoshop a kvalitní kopírky, dnes mají k ruce i nástroje umělé inteligence.

    Používáním chytrých karet se automaticky zaznamenává místo a čas každé transakce. Díky tomu lze snadno ověřit, zda se zaměstnanec skutečně nacházel v deklarované lokalitě služební cesty.  navíc umožňují okamžité nahrávání účtenek přes mobilní aplikaci, což ztěžuje falšování dokladů.

  5. Zneužití “diet” – Když zaměstnanec vyrazí na služební cestu, má ze zákona nárok na příplatek v podobě stravného i ostatních výdajů. To je ideální příležitost, jak tyto výdaje dublovat. Zaměstnanec si jednak nechá proplácet např. obchodní obědy, ale zároveň si nechá v plné výši vyplatit i stravné. Pravda je, že podobné duplicity firmy často mlčky tolerují resp. berou jako drobné odškodné za nepohodlí spojení s pracovní cestou.

    Tady se jako chytré řešení nabízí elektronické cestovní příkazy. V aplikaci Fidoo je lze snadno založit, průběžně zanášet jednotlivé cestovní výdaje a na konci celý “cesťák” stejně jednoduše uzavřít a vyúčtovat. Přesnou výši náhrad dopočítá Fidoo automaticky buď dle platné legislativy nebo podle vašich vlastních firemních pravidel.

  6. Trochu to přifouknu – Zveličené nebo uměle navýšené výdaje může být těžší rozeznat. Zaměstnanec například skutečně absolvuje pracovní cestu, nebo nakoupí zboží do firmy, ale podobně jako u pohonných hmot do svého auta si k nákupu něco přihodí. Nebo část zboží vrátí, ale původní účtenku předloží k proplacení. A někdy za tím ani nemusí být zlý úmysl, prostě si jen k načerpanému palivu potřebujete rychle koupit i něco k pití a spěchat dál, nebo dokonce zaměstnanec má právo používat kartu i k soukromým účelům.

    V řešení od Fidoo je každá transakce ihned viditelná, lze ji snadno zkontrolovat a proces vyúčtování umožňuje snadno oddělit firemní a soukromý výdaj.

  7. U mě doma tomu bude líp – Někdy je i velmi těžké odhalit, že nákup neobohatil firmu, ale jen jednoho zaměstnance. Například, když ten použije firemní kartu k zaplacení online služeb určených pro soukromé účely (předplatné aplikací, kurzy apod.). Pokud firma nemá nastavené automatické notifikace a kontroly podezřelých transakcí, projdou tyto platby často bez povšimnutí. Na jednotlivých Fidoo kartách si navíc můžete nastavit omezení a zákazy – třeba právě online plateb, výběrů hotovosti nebo omezit funkčnost karet jen na vybrané dny.
  8. Dvojité proplacení – Drzost některých lidí nezná mezí, a tak jsou schopni pro pracovní účely koupit dražší produkt (třeba mobil, na který mají nárok), nechat si jej proplatit a obratem zboží vrátit obchodníkovi. Podmínky některých prodejců nebo prodej zboží přes internet k takovému jednání přímo vybízejí.Díky využívání nástrojů expense managementu zahrnující digitalizaci účtenek a propojení s účetním systémem je možné snadno detekovat duplicitní žádosti o proplacení.
  9. I platební karty se dají zneužít – Není karta jako karta. Běžné bankovní karty nabízejí jen omezené možnosti kontroly realizovaných nákupů. A tak se některým zaměstnancům vyplatí riskovat a na karty “bez dohledu” nakupovat i věci pro osobní potřebu. Chytré firemní karty naopak umožňují detailní nastavení pravidel – například omezení plateb pouze na určité typy obchodů či služeb nebo jen ve všední dny, zákazat či povolit určitý typ operací (výběr hotovosti, nákup na internetu) apod. Transakce mimo povolené kategorie jsou zamítnuty nebo označeny jako podezřelé a zaslána notifikace odpovědné osobě.
  10. Hlavně bez obav – Hlavně aby se mi někdo nenaboural do mého účtu; hlavně aby mě v autobuse neokradli; hlavně neztratit kartu… Obavy spojené s financemi známe všichni i ze svého soukromí. Naštěstí pryč je doba, kdy před firemní cestou bylo třeba nafasovat hotovost. Ale co taková ztráta karty? Fidoo karta funguje na principu dobíjení – automatického nebo manuálního. Navíc ji lze snadno uzamykat nebo blokovat. Případná ztráta nebo zneužití tak představuje jen drobnou lapálii, nikoliv noční můru v podobě vyluxovaného účtu.

Směňujte konečně výhodně, transparentně a bez skrytých marží

Mohlo by se vám líbit...

ESG ve stavebnictví: Jak nevypadnout z hry o budoucí zakázky

Úvod 2025 04

ESG ve stavebnictví: Jak nevypadnout z hry o budoucí zakázky

Stavební sektor v posledních letech čelí nejen ekonomickým výzvám, ale i tlakům ze strany regulátorů, jejichž cílem je zlepšit udržitelnost a transparentnost celého odvětví. V současnosti je často skloňovaný zejména ESG reporting, tedy podávání pravidelných výročních zpráv o pokroku v oblasti životního prostředí, sociální odpovědnosti a způsobů řízení firem. 

Ačkoliv si menší a střední stavebníci mohou vydechnout, protože se povinnost reportingu vztahuje pouze na velké korporace s ročními tržbami v řádu desítek milionů eur, přísnější regulace nepřímo ovlivní celé odvětví. Stavebnictví je totiž silně propojeno se sítí subdodavatelů, kteří často pracují pro větší firmy, jež musí nové regulace dodržovat. 

I když se regulace přímo týká pouze velkých hráčů, kteří jsou povinni reportovat například finanční výsledky nebo dodržování ekologických standardů, jejich subdodavatelé a menší firmy se budou muset přizpůsobit těmto standardům, aby mohli pokračovat ve spolupráci. Jednoduše řečeno, velké společnosti pod tlakem regulací budou požadovat od svých subdodavatelů, aby měly ve svých firmách „pořádek“. 

Tento tlak na subdodavatele bude viditelný jak v oblastech pracovních podmínek a ekologických standardů, tak i v požadavcích na maximální ekonomickou transparentnost. Firmy, kteří se chtějí ucházet o zakázky, už nebudou moci fungovat na papírových účtenkách z kapes svých zaměstnanců, ale budou muset prokázat, že mají ve svých financích jasný řád. Důslednost v řízení běžných provozních výdajů poskytne dodavatelům značnou výhodu při získávání nového byznysu od stavebních molochů. 

Proč musí být v pozoru právě dodavatelé

Menší stavební a instalatérské firmy často během práce na dílčích fázích developerského projektu dodatečně nakupují vybavení a materiál, který následně potřebují vydokladovat a přefakturovat. S tlakem na vyšší transparentnost bude klíčové, aby byly všechny náklady zpětně sledovatelné a jasně přiřazené ke konkrétnímu projektu. Při objemu účtenek, které zaměstnanci stavebních firem nasbírají během práce, bude pro účetní a další administrativní pracovníky téměř nadlidským úkolem vše pečlivě zatřídit. 

Praktické řešení (nejen) pro stavebnictví

Jedním z řešení, který dokáže reagovat na potřebu sledování a reportování provozních výdajů, je Expense Management od Fidoo. Chytré platební karty mohou být vydány jak na jména jednotlivců, tak pro celé týmy nebo projekty. Jsou napojené na desktopovou i mobilní aplikaci, do které lze nahrávat fotky účtenek a pokrýt tak jejich elektronickou evidenci, schvalovat výdaje, vyplňovat cestovní příkazy i knihu jízd. Všechna data se propisují real time v průběhu měsíce a účetní je má k dispozici kdykoliv je třeba – ne 3 dny před uzávěrkou. Bezchybné a rychlé vyúčtování je samozřejmostí stejně jako plynulý přenos dat do účetního i ERP systému přes API nebo pomocí exportů.  

Pro účetní a majitele firem znamená toto řešení výrazné odbourání byrokracie, okamžitý přehled o výdajích a možnost lepšího plánování u budoucích projektů. Majitelé stavebních firem nebo jejich manažeři mohou flexibilně řídit, jaké výdaje jsou pro konkrétní pracovníky povoleny, a to v závislosti na jejich úrovni či roli ve firmě. To může například znamenat, že vedoucí pracovníci mají povolení nakupovat materiál, zatímco jiní pracovníci budou moci čerpat pouze na drobné náklady, jako je třeba výměna opotřebovaného nářadí. 

Konkurenční výhoda

Pro majitele stavebních firem a účetní je klíčovým přínosem Fidoo karet a celého Expense Managent systému přehlednost a dokumentace běžných provozních výdajů. Tento přehled pomáhá lépe řídit náklady na projekty jak v krátkodobém, tak i dlouhodobém horizontu. Díky moderním analytickým nástrojům mohou účetní a majitelé firem detailně sledovat, kde dochází k neefektivitě, a případně přijmout opatření k optimalizaci výdajů. 

Tento přístup nejenže šetří čas, eliminuje riziko chyb a podvodů, ale především zajišťuje, že firma do budoucích tendrů vstupuje s čistým štítem a konkurenční výhodou. Tlak na transparentní a efektivní hospodaření v rámci stavebního sektoru nebude v následujících letech slábnout, ba naopak. S rostoucím důrazem na ESG faktory budou stavební firmy čelit stále větší potřebě systematického sběru a analýzy dat o svých výdajích. Nástroje jako Expense Management se tak stávají nejen užitečnou vychytávkou, ale také nezbytnou součástí adaptace na tržní změny. 

Mohlo by se vám líbit...

Proč je pro firemní řidiče „prepaid” karta lepší než obálka s hotovostí?

Úvod 2025 04

Připravte firemního řidiče na cokoliv: Proč je "prepaid" karta lepší řešení než obálka s hotovostí?

Na českém trhu je přes deset tisíc firem, které se v našem logistickém rybníčku starají o to, aby ostatní firmy dokázaly dostat své zboží a služby k zákazníkům i zpět, pokud si to zákazník bude přát, a aby k tomu firmám nechyběly vstupy. Další tisíce firem posílají své pracovníky na služební cesty autem. Na cestách je mohou potkat rozmanité situace, přinášející nečekané náklady. A čím méně připravený zaměstnanec na cestu vyjede, ať už s nákladem, nebo bez, tím mohou být tyto náklady dražší. 

Ať už jde o nečekané nutné opravy, zahraniční poplatky nebo ztrátu hotovosti, dobrá příprava může ušetřit spoustu stresu i peněz. Jaké jsou nejčastější problémy zaměstnanců na cestách a jak se s nimi vypořádat? Problémů i řešení je více – řidiči může pomoci vybruslit třeba i z komplikací kvůli náledí například platební karta, na kterou lze pravidelně dobíjet libovolnou částku a nastavit na ní různá omezení. 

Co všechno může řidiče na cestách potkat a firmu stát peníze navíc 

Řidič jede, dodává, tankuje, jede dál. Ideální scénář. Jenže realita je jiná – ať už jede po Česku, nebo do zahraničí, vždycky je tu něco, co ho může zdržet a zvýšit celkové náklady na cestu. Na silnicích platí pravidlo, že nečekané výdaje nejsou otázkou „jestli“, ale „kdy a v jaké výši“. Toto jsou ty nejčastější: 

  1. Technické problémy – porucha motoru, defekt pneumatiky, závada na elektroinstalaci.  Zejména v odlehlých oblastech v zahraničí nemusí asistenční služba přijet několik hodin, a i kdyby přijela, zdaleka to neznamená, že řidiči rovnou „zapřáhne“ nový tahač. A překládat obsah zaplombovaného návěsu nepřipadá v úvahu – řidič by k tomu potřeboval celníky, několik párů rukou a velké množství času, který nemá. I v případě cesty osobním vozidlem není stále standardem všech balíčků pojištění, že by asistenční služba přijela rovnou s náhradním vozem. Jedinou šancí tak je často poradit si přímo na místě a využít služeb nejbližšího autoservisu. A takový náklad proplatí pojišťovna až zpětně.
  2. Náklady na trasu – dálniční známky, tunely, trajekty, parkovné. Elektronické mýtné vyřeší palubní jednotka a u menších aut lze dálniční známku často pořídit online – stále to ale není pravidlem všude v EU a mimo Evropu už vůbec ne. Stejně tak řadu poplatků za průjezd tunely, nebo třeba nakládku vozu na trajekt, není možné koupit předem. Platbě na místě se řidič na zahraniční cestě nevyhne, i kdyby mělo jít jen o parkovací hodiny.
  3. Palivo – co když se řidič ocitne tam, kde tankování stojí o 30 % více? Ceny paliv v posledních letech ukázaly, že je zdaleka neovlivňují jen sezónní vlivy. Válka na Ukrajině, situace na Blízkém Východě, politika Donalda Trumpa i řízené omezení těžby ropy organizací OPEC+ – to vše má vliv na ceny ropy a přeneseně i na ceny pohonných hmot. Není jisté, kolik bude stát nafta třeba v Chorvatsku, až tam váš řidič dojede – v každém případě ji ale bude muset koupit, pokud má dovézt náklad na místo určení a auto zpátky.
  4. Pokuty – od přetížení až po chybějící povinnou výbavu. Odlišnosti v předpisech, nebo třeba i v důslednosti orgánů veřejné moci mohou řidičům v zahraničí zadělat na problém. Přetížení nebo chybějící povinná výbava, jejíž složení se navíc může v růstných zemích lišit – to vše zvláště na západ od Česka často končí pokutou mastnější než ten nejvypečenější bratwurst na čerpací stanici. Pomoci může uhrazení blokové pokuty na místě.
  5. Náhlé ubytování – uzavřená dálnice, extrémní počasí, povinný odpočinek, zdraví. Při plánování cesty lze a mělo by se kalkulovat s časovou rezervou, počasí se ale naplánovat nedá. Může se stát, že viditelnost klesne do té míry, že se pojede krokem. Nebo dojde k rozsáhlé uzávěrce dálnice a nepojede se vůbec. A než se řidič naděje, dovrší maximální dobu řízení nebo se přiblíží povinnému odpočinku. Případně se dostaví zdravotní komplikace – třeba nevolnost nebo úraz při vykládce, a kromě parkování na nezbytně nutnou dobu bude potřeba řešit i ubytování.

Hotovost vs. digitální platby 

Všechny uvedené situace mají jedno společné – k jejich řešení je dobré, aby měl řidič čím zaplatit. Jak to ale řidiči umožnit s ideálně co nejpříznivějším poměrem cena/výkon? Obálka pod sedačkou je spíše záležitostí předminulé dekády, i když nějaké ta rezerva má stále smysl – hlavně tam, kde digitální platby nefungují. 

  • Hotovost – univerzální, ale snadno se ztratí nebo „ztratí“. Navíc se složitě vyúčtovává – sehnat na konci měsíce od zaměstnanců účtenky je obtížné i ve vnitrostátním prostředí, natožpak na zahraničních cestách – transakce přitom nebudou malé. Nehledě na to, že se účetní o útratách dozví až na konci měsíce, což je pro finanční řízení podniku už pozdě. Podle dat Fidoo se v loňském roce dařilo firmám, které sledují náklady v reálním čase, nakupovat až o deset procent efektivněji. Samozřejmě ale platí, že někde to bez hotovosti nejde, a na cestách mohou nastat situace, kdy se právě s hotovostí operuje nejlépe. 
  • Platební karty – snižují riziko krádeže, umožňují lepší kontrolu, ale ne všude jsou přijímány. Zároveň je potřeba, aby na kartě bylo k čerpání dost peněz, ale ne příliš. Řešením může být tzv. prepaid karta, třeba ta, kterou dostanete v rámci služby Expenese Management od Fidoo. S tou má jednak firma přesnou kontrolu nad útratami, může na ni řidiči kdykoli dobít peníze, omezit její fungování jen na vybrané dny, zakázat výběry hotovosti a online platby, nebo povolit pouze transakce spojené s autodopravou. Zároveň se tak zefektivní účetnictví – řidič každou účtenku, kterou při nákupu dostane, rovnou vyfotí, nahraje do aplikace a pak ji může klidně vyhodit. Díky spolupráci se sítí čerpacích sítí ORLEN navíc řidiči v rámci ČR ušetří 2,50 Kč za každý litr paliva. Platit za tankování s Fidoo kartou však samozřejmě mohou i za hranicemi. 
  • Zahraniční platby – to jsou i směnné kurzy, výběry z bankomatů a nečekané blokace. Ať už firma vsadí na hotovost, nebo nabitou platební kartu, pravděpodobně se nevyhne transakčním poplatkům – ona i ta hotovost může dojít. Současný celní cyklon z USA rozkolísal finanční trhy a vytváří tak nejistotu i ohledně kurzů. Plná nádrž tak může vyjít dráž, než se předpokládalo. A stejně tak i výběr z bankomatu – někteří poskytovatelé, a jsou to právě ti nejrozšířenější, si účtují výrazně vyšší poplatky než jiní. 

Připravte řidiče na nečekané výdaje 

Čím lépe je řidič připraven, tím méně telefonátů typu „šéfe, mám problém“ lze očekávat. Šanci, že se na cestě objeví nákladná komplikace, lze snížit: 

  • Před cestou – kontrola povinné výbavy, dostatečná rezerva paliva, přehled o poplatcích na trase.
  • Na cestě – plánování tankování, ubytování a stravy, aby se vyhnul předraženým místům.
  • Nouzové situace – jasný postup pro případ ztráty hotovosti/karty, technického problému nebo nehody.
  • Chytré řešení výdajů – digitalizovat evidenci účtenek a urychlit vyúčtování, aby se řidič nemusel zabývat papírováním. 

Silnice jsou plné překvapení – některá příjemná, jiná méně. Správná kombinace plánování, chytrých platebních metod a digitalizace výdajů může ušetřit nejen nervy, ale i firemní rozpočet. 

Směňujte konečně výhodně, transparentně a bez skrytých marží

Mohlo by se vám líbit...

Jak se nespálit při hledání nových byznysových partnerů

Úvod 2025 04

Geopolitika a její dopad na české firmy: Jak se nespálit při hledání nových byznysových partnerů

I když se to na první pohled nemusí zdát, česká ekonomika je hluboce propojena s americkým dolarem a politickými rozhodnutími ve Spojených státech. Dolar, jako hlavní světová měna, ovlivňuje globální obchodní toky a finanční stabilitu, a tím pádem i podniky na malých trzích, jako je ten český. Nová cla a tržní bariéry tak mohou mít zásadní dopad i na české firmy.  

Nová realita: Jak se vyhnout USA 

Napětí mezi dlouholetými politicko-byznysovými spojenci znamená pro evropské podniky několik zásadních výzev. Často skloňovanou otázkou je, zda by naše firmy neměly rozšířit svou činnost do jiných regionů a hledat partnerství založená na společných obchodních zájmech nebo odporu vůči silovému jednání USA. Diverzifikace obchodních vztahů se tak stane klíčovým faktorem pro udržení konkurenceschopnosti a eliminaci rizika spojeného s nepředvídatelností ekonomické a zahraniční politiky Spojených států. Kde se pro evropské firmy otevírají příležitosti? 

  • Kanada a Velká Británie: Obě země hrají v první ligu v geopolitice i ve světovém obchodě. Po brexitu se sice podmínky pro obchod s EU výrazně změnily, ale britská libra, stejně jako kanadský dolar, nyní čelí silnému tlaku na stabilitu vůči americkému dolaru, který je dlouhá léta jejich hlavním konkurentem v globálním obchodě.
  • Blízký východ: Region, jehož ekonomika je silně napojená na ropné trhy, začíná hledat cesty, jak se stát nepostradatelným obchodním i politickým partnerem na světové scéně. V uplynulých letech Česká republika na vládní úrovni posílila spolupráci s Katarem a mnoho českých firem expanduje do Saudské Arábie nebo Spojených arabských emirátů. Lídr našeho automobilového průmyslu letos rozšířil svou působnost do Ománu. 

Úskalí nových partnerství 

Při navazování nových obchodních vztahů s Kanadou nebo arabskými státy je nutné brát v úvahu křehkost politické situace, která se může v průběhu času rychle měnit, podobně jako v případě USA.  

Jedním z hlavních aspektů, na které by firmy měly být připraveny, je také obchodování v méně tradičních měnách, zejména s ohledem na skutečnost, že některé země se budou snažit záměrně vyhnout americkému dolaru. Měnové kurzy mezi méně tradičními měnovými páry mohou být vysoce volatilní, což může znamenat nejen vyšší náklady, ale i riziko ztrát při nezajištěných transakcích. 

Aby firmy zvládly tyto překážky, je nezbytné mít nejen dobře nastavenou strategii pro správu měnových rizik. Jak na to? 

  1. Diverzifikace měn: Klíčové je mít k dispozici dostatečné zůstatky v měnách, s kterými firma běžně obchoduje. Díky tomu je možné provádět nezbytné platby okamžitě a bez rizik spojených s dočasnými výkyvy kurzu. V rámci multiměnového účtu od Fidoo lze směněné peníze ihned odeslat do zahraničí – pro příjem i odesílání plateb je na výběr 44 zemí.  
  2. Transparentní a férové řešení pro směnu: Podle průzkumu agentury Simply5 pro Fidoo více než 54 % českých firem považuje devizovou agendu za jednu ze svých top priorit. Multiměnový účet od Fidoo je pro ně ideálním nástrojem. Umožňuje totiž nejen držet, ale i směňovat 26 měn za férových, plně transparentních a předem stanovených podmínek. Díky tomu se české firmy nemusí obávat, že se jejich devizový partner bude skrze poznámky pod čarou a netransparentní poplatky „přiživovat“ na jejich expanzi do zahraničí. S garancí nejvýhodnějších kurzů navíc firmy získají lepší podmínky, než měli u svého stávajícího poskytovatele. 
  3. Efektivní správa výdajů: Využití moderních nástrojů pro správu provozních výdajů umožňuje firmám udržet náklady pod kontrolou. Díky tomu přesně vědí, co nakupují, za kolik, a mohou lépe plánovat své budoucí výdaje a transakce, včetně směny větších objemů prostředků. 

I když dolar nadále dominuje světovému obchodu, změny v globálním geopolitickém prostředí a ekonomickém uspořádání ukazují na rostoucí potřebu flexibility a schopnosti rychle se přizpůsobit. Pro české firmy je klíčové mít spolehlivého partnera pro devizové operace, který jim nejen umožní bezpečně a efektivně zvládat měnová rizika v novém geopolitickém prostředí, ale také podpoří jejich expanze na nové trhy bez obav ze zbytečných ztrát a komplikací. 

Směňujte konečně výhodně, transparentně a bez skrytých marží

Mohlo by se vám líbit...